Produkty

Wibroizolatory Tico LF/PA

Wszędzie tam gdzie eliminacja lub tłumienie drgań jest czynnikiem decydującym o poprawnej pracy maszyny (urządzenia), podkładki Tico LF/PA są doskonałym rozwiązaniem. Materiał ten tłumi wibracje również tam, gdzie jedynie kosztowne izolatory gumowe lub sprężynowe muszą być zastosowane. Tico LF/PA są płaskie i stabilne pod działaniem naprężenia, niemniej jednak czasami konieczne jest ich boczne wzmocnienie w celu zapewnienia stabilnej instalacji.

Tico LF/PA charakteryzują się konstrukcją warstwową i mogą pracować także w środowisku oleju mineralnego. Temperatura pracy nie powinna przekraczać 70ºC. Warstwa centralna wykonana jest z syntetycznego elastomeru i odpowiada za absorpcję energii drgań w określonym zakresie działającego naprężenia. Górna i dolna warstwa wykonana jest z materiału korkowego w celu zapewnienia dużego współczynnika tarcia.

Podwójne wibroizolatory Tico LF/PA stosuje się w celu zmniejszenia naturalnej częstotliwości drgań materiału.

Wymiary:

Typ

Dopuszczalne statyczne naprężenie [MN/m2]

Standardowa grubość [mm]

Standardowy rozmiar [mm]

Tico LF/PA/10

0.07

25

150 x 150

Tico LF/PA/80

0.70

32

150 x 150

Podkładki Tico dostarczane są również o wymiarach podanych przez Użytkownika w celu zastosowania w szczególnych aplikacjach. Proponujemy nasze doradztwo techniczne w celu doboru właściwego materiału i wymiarów.

Właściwości fizyczne:

 

Tico LF/PA/10

Tico LF/PA/80

Dopuszczalne, zalecane naprężenie statyczne

 

0.07 MN/m2

 

0.7 MN/m2

Zniszczenie

Przy 3 krotnym przekroczeniu dopuszczalnego naprężenia

 

Twardość [IRHD]

40 ± 3

40 ± 3

Gęstość

1050 kg/m3

1050 kg/m3

Zakres temperaturowy

-30 ¸ 70 Co

-30 ¸ 70 Co

  

WibroizolatoryLF_PA_pl.pdf

Do pobrania

Napisz do nas

*Wypełniając formularz zgadzam się na przetwarzanie podanych danych osobowych przez BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa oraz przyjmuję do wiadomości, że BP Techem Sp. z o.o. jest Administratorem podanych bądź uzyskanych danych osobowych. Dane zebrane przez BP Techem Sp. z o.o., będą przetwarzane w celu kontaktu, informowania o nowych produktach i promocjach oraz archiwalno – statystycznym. Mam prawo wglądu do treści swoich danych osobowych i ich poprawiania, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Podanie danych jest dobrowolne.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO), w celu informowania mnie o produktach i promocjach. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych jest BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa