Produkty

Śruby Rotabolt

System kontroli naprężenia śrub Rotabolt. Użyteczna technologia zapewniająca niezawodność pracy połączeń kołnierzowych.

 • Śruby o kontrolowanym naciągu
 • Naciąg o wymaganej wartości ustawiany fabrycznie dla każdej śruby
 • Dokładność uzyskania naprężenia ± 5%
 • Dokręcanie bez specjalistycznych narzędzi/metod/wiedzy
 • Kontrola naprężenia śrub w czasie pracy
 • Absolutny brak wycieków w zmiennych warunkach
 • Śruby wielokrotnego użycia

Zasada działania

Śruba w trakcie wkręcania rozciąga się proporcjonalnie do siły naciągu. System RotaBolt precyzyjnie mierzy to wydłużenie, a tym samym siłę naciągu, jednocześnie eliminując wpływ oporów tarcia powierzchni gwintu. Pomiar przyrostu wydłużenia wykorzystywany w systemie RotaBolt jest niezwykle precyzyjny i umożliwia dokładna kontrole siły naciągu, na którą został skalibrowany.

 

 

 

 

 

 

 

 

rotabolt

 

 

Wytrzymałość
Większość śrub ulega uszkodzeniu ze względu na zmęczenie materiału. Wydrążenie otworu w śrubie o średnicy 5 mm
nie wpływa znacząco na jej wytrzymałość, a umożliwia dokładną kontrolę jej naprężenia.

Odporność chemiczna
Przeprowadzone badania w środowisku naturalnym (woda, solanka) oraz praktyczne zastosowania potwierdzają niezawodność pracy systemu RotaBolt.

Zakres temperaturowy
Śruby RotaBolt pracują z powodzeniem w temperaturze do 630ºC.

Metody skręcania połączeń
Śruby RotaBolt mogą być wykorzystywane, z zachowaniem swojej dokładności +/– 5%, przy użyciu następujących metod skręcania: klucze udarowe, „dobijanie młotem”, klucze ręczne „z przedłużką”, klucze dynamometryczne (ręczne, hydrauliczne lub pneumatyczne), naciągarki hydrauliczne.

Kontrola jakości
Śruby używane do produkcji dostarczane są przez wybranych dostawców śrub, gwarantujących wysoką jakość. Standardowa procedura opiera się na kontroli losowo wybranych śrub z zamontowanym systemem RotaBolt pod względem dokładności skalibrowanej wartości naprężenia.

Usługi dodatkowe
Na życzenie wykonujemy 100% kontrolę skalibrowanych śrub z systemem RotaBolt. W przypadku wykorzystywania naciągarki hydraulicznej, przekroczenie siły napinającej śruby RotaBolt o 30% w stosunku do wartości ustawionej nie wpływa na dokładność systemu. Dostępne są także specjalne nakładki (adaptery), ułatwiające m.in. nurkom podwodną kontrolę naprężenia śrub z systemem RotaBolt.

Testy
Śruby z systemem RotaBolt zostały przetestowane wielokrotnie przez niezależnych odbiorców. Jeden z nich przeprowadzony był przez Mirrlees Blackstone (koncern produkujący silniki diesla dużej mocy) i trwał 18 miesięcy. Obecnie koncern ten standardowo stosuje śruby RotaBolt do mocowania wolnego koła i korbowodów w produkcji wysokoobrotowych silników serii Mb190.

Zastosowania:

 • Urządzenia ciśnieniowe
 • Kołnierze rurociągów
 • Reaktory
 • Zbiorniki ciśnieniowe
 • Wymienniki ciepła
 • Autoklawy
 • Zawory / pompy
 • Kompresory

 

RotaBolt_formularz_śruby_pl.docRotaBolt_formularz_szpilki_pl.doc

 

Do pobrania

Napisz do nas

*Wypełniając formularz zgadzam się na przetwarzanie podanych danych osobowych przez BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa oraz przyjmuję do wiadomości, że BP Techem Sp. z o.o. jest Administratorem podanych bądź uzyskanych danych osobowych. Dane zebrane przez BP Techem Sp. z o.o., będą przetwarzane w celu kontaktu, informowania o nowych produktach i promocjach oraz archiwalno – statystycznym. Mam prawo wglądu do treści swoich danych osobowych i ich poprawiania, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Podanie danych jest dobrowolne.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO), w celu informowania mnie o produktach i promocjach. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych jest BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa