O firmie

JAMES WALKER


Zaangażowanie firmy James Walker w zaawansowaną technologię związaną z uszczelnieniami rozpoczęło sięw roku 1880. Wtedy to szkocki inżynier James Walker wprowadził na rynek nowy typ uszczelnienia, które umożliwiło rozwój wysokociśnieniowych silników parowych dla przemysłu morskiego. Od tamtego czasu rozwiązania są stale udoskonalane, aby sprostać coraz nowym wymaganiom i ekonomiczności przez rozwijający się przemysł. 

Dzisiaj James Walker to dynamiczna globalna firma produkcyjna, która dostarcza szeroką gamę niezawodnych produktów uszczelniających dla większości sektorów przemysłowych. Działałność firmy polega zarówno na badaniach i rozwoju, produkcji i dystrybucji jak i na instalacji narzędzi do stałego monitoringu szczelności produktów. Znajomość rynków przemysłowych i procesów stosowanych przez Klientów na całym świecie pozwala jej stale ulepszać produkty i rozwiązywać problemy związane ze szczelnością. Magazyn centralny wyposażony jest stale w ponad 10 milionów produktów gotowych do natychmiastowej wysyłki. Obsługa na wysokim poziomie wraz z fabrykami pracującymi wg światowych standardów oraz spełnianie rygorystycznych norm jakościowych gwarantuje, że materiały uszczelniające firmy James Walker są warte
wydanych na nie pieniędzy. 

 

BP TECHEM SP. Z O.O. - WYŁĄCZNY DYSTRYBUTOR JAMES WALKER W POLSCE

Początki firmy BP Techem Sp. z o.o. sięgają 1990 roku, kiedy to utworzone zostało Biuro Przedstawicielskie Techem Zygmunt Łada, jedno z pierwszych prywatnych przedstawicielstw zagranicznych koncernów. W tym czasie reprezentowaliśmy w Polsce interesy takich producentów jak  KWH Mirka, Dunlop, ASCO czy Rosemount.

W 1997 roku działalność Biura Przedstawicielskiego przeniesiona została do BP Techem S.A., firmy o kapitale założycielskim 16,61 mln zł.

Obecnie jesteśmy wyłącznym dystrybutorem wielu renomowanych producentów z Europy. Produkty dostarczane przez naszych partnerów reprezentują najnowszą myśl techniczną i najwyższą jakość co umożliwia nam bycie dostawcą takich zakładów jak PKN Orlen, Lotos, Grupa Azoty, Stocznia Remontowa, IP Kwidzyn, VW, FIAT , VOLVO, MAN, ABB, fabryki mebli IKEA, Can-Pack, Miranda, Polmos, Bydgoskie Fabryki Mebli, Indesit, ArcelorMittal Polska i inne huty, elektrownie z grupy PGE i EDF oraz wielu innych.

Naszą filozofią jest zrównoważony rozwój osiągany przez dywersyfikację oferowanych rozwiązań. Dlatego sukcesywnie poszerzamy portfolio oferowanych produktów i usług. Obecnie w ramach spółki funkcjonuje 8 działów: Systemy Sprężonego Powietrza i Próżni, Uszczelnienia, Szlifowanie Bezpyłowe, Oleje i Smary, Produkty Bezpieczeństwa Pracy, Systemy Analityczne, Systemy Wycieraczek oraz Logistyka i Magazynowanie. 

Naszą strategię realizujemy w oparciu o skandynawski model zarządzania, który zakłada wzajemny szacunek i partnerskie relacje.  Wierzymy, że traktując biznes jako grę zespołową, można osiągnąć dużo więcej.